CRTHABER.COM | Crt Haber | Ceyhan Haber
HV
21 EYLÜL Perşembe 19:17

Rümeysa Kadak Kimdir? Biyografi ve Siyasi Geçmişi

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlanması ardından vatandaşlar seçilen milletvekillerini merak ediyor. AK Parti İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak’ın siyasi kariyeri ve daha fazlası araştırılmaya başladı. Bizde sizler için Rümeysa Kadak’a dair her şeyi derledik. İşte Rümeysa Kadak’a dair her şey…

KİMDİR
Giriş Tarihi : 18-05-2023 12:00
Rümeysa Kadak Kimdir? Biyografi ve Siyasi Geçmişi

Türkiye 14.05.2023 tarihinde sandık başında toplandı. Vatandaşların %49,5’i Recep Tayyip Erdoğan, %44.9 Kemal Kılıçdaroğlu'nu %5.2'si de Sinan Oğan'ı tercih etti.

AK Parti İstanbul'da 40 Milletvekili çıkarmayı başardı.

Milletvekili olmaya hak kazanan Rümeysa Kadık'ın biyografisi vatandaşlar tarafından merak edildi.

Peki, Rümeysa Kadak kimdir? Rümeysa Kadak nereli? Rümeysa Kadak kaç yaşında? Rümeysa Kadak mesleği ne? Rümeysa Kadak milletvekili oldu mu? İşte merak edilenler...

2014 yılında Meridyen Derneği'ne katılan ve Meridyen Genç Koordinatörü olan Rümeysa Kadak, burada münazara kulübü yönetti.[2] Meridyen Derneği'nde çalışmalarına devam ederken aynı zamanda GEA Arama Kurtarma Derneği'nde olay yerinde acil yardım çalışmalarında gönüllü olarak görev aldı, ayrıca engelliler için el yapımı eğitim materyalleri tasarladı. Aktivist kariyerinin başladığı dönemlerde yine bir başka sivil hareket olan "Organize Deliler" grubuna da 2016 yılında dahil oldu.

Kadak, üniversite eğitimi sırasında TRT World ve Daily Sabah 'da medya sektöründe çalıştı. Sonrasında da Çamlıca İmam Hatip Lisesi ve Özel Çamlıca İlkokulu'nda İngilizce dersleri verdi.

Zehra Küçük (Web)Zehra Küçük (Web)

Zehra Küçük

YORUMLAR