CRTHABER.COM | Crt Haber | Ceyhan Haber
HV
10 HAZİRAN Cumartesi 00:34

Radyometrik Nedir Ne Demek? TDK'ya Göre Ne Anlama Geliyor?

Radyometrik kelimesini merak edenler ve ne anlama geldiğini öğrenmek isteyenler için radyometrik TDK sözlük anlamı haberin detaylarında...

nedir
Giriş Tarihi : 15-03-2023 11:08
Radyometrik Nedir Ne Demek? TDK'ya Göre Ne Anlama Geliyor?

Radyometrik Anlamı

Radyometrik kelime kökeni Fransızcadan gelmektedir. Fizik biliminin yakından ilgilendiği bir kavram olan Radyometrik üzerine birçok araştırma yapılmaktadır. 

Radyometrik Kelimesi?

 Radyometrik kelimesini merak edenler, ne anlama geldiğini öğrenmek isteyen insanlar Radyometrik ne demek? TDK sözlük anlamına göre Radyometrik nedir? Sorularının cevabını bulabilmek amacıyla internet mecralarında bulunan kaynakları tarıyorlar.

Günlük konuşma dilinde nadir duyduğumuz ya da hiç duymadığımız kelimeler bulunmaktadır. Bu kelimeler bazen akademik, bazen terminolojik ve eski dönemlerden kalma olabiliyor. Türkçede de yapılarına, oluşumlarına göre farklılaşan pek çok kelime bulunur. İnternette yapacağınız kısa bir araştırma sonucunda hangi kelimenin ne anlama geldiğine dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu bağlamda Radyometrik nedir? Ne anlama gelmektedir? Sorularına cevap bulmak istiyorsanız haberimizi okuyabilirsiniz. İşte detaylar...

RADYOMETRİK KELİMESİ NEDİR? RADYOMETRİK KELİMESİ NE DEMEK? TDK SÖZLÜK ANLAMINA GÖRE RADYOMETRİK NE DEMEK?

Radyometrik kelimesi günlük hayatta kullanılmasının yansıra özellikle Fizik bilimi çerçevesinde ele alınan önemli bir kavramdır. 

Isıölçüm olarak tanımlanmaktadır.

Bazı kaynaklarda ısınma şiddetinin ölçümü olarak da değerlendirilmektedir.

TDK Sözlüğüne Göre Radyometrik;

Sıfat, Fransızca

Radyometri ile ilgili.

Zehra Küçük (Web)Zehra Küçük (Web)

Zehra Küçük

YORUMLAR