CRTHABER.COM | Crt Haber | Ceyhan Haber
HV
21 EYLÜL Perşembe 18:48

Özgür Karabat: CHP'den Milletvekili Seçildi

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlanması ardından vatandaşlar seçilen milletvekillerini merak ediyor. CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat’ın siyasi kariyeri ve daha fazlası araştırılmaya başladı. Bizde sizler için Özgür Karabat’a dair her şeyi derledik. İşte Özgür Karabat’a dair her şey…

KİMDİR
Giriş Tarihi : 23-05-2023 15:02
Özgür Karabat: CHP'den Milletvekili Seçildi

Özgür Karabat kimdir?

1 Mayıs 1974 yılında Tokat'ın Niksar ilçesinden dünyaya geldi.

İlk ve orta öğrenimini, babasının da öğretmen olarak görev yaptığı memleketinde tamamladıktan sonra, yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde bitirdi.

1996 yılında üniversite sıralarında tanıştığı Dilek Hanım ile 2000 yılında evlendi. Karabat'ın 2006 yılında Umut adında ki oğlu dünyaya geldi.

Üniversite mezuniyeti sonrası Türkiye'nin ön de gelen dış ticaret firmalarında genel müdür olarak çalıştı. Aynı zamanda Uluslararası Finansal Raporlama Uzmanı ünvanına sahiptir.

1 Şubat 2009 yılında aktif siyaset hayatını sürdürdüğü CHP'nin Başakşehir İlçe Başkanlığı görevine getirildi, iki kez üst üste seçilerek bu görevi sürdürdü.

Özgür Karabat, 2013 yılının Temmuz ayında Başakşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için İlçe Başkanlığı görevinden ayrıldı.

Aday belirlemek için yapılan önseçimde %67 ile İstanbul'un ilçeleri arasında en çok oyu alan aday adayı oldu.

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Cumhuriyet Halk Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır.

Zehra Küçük (Web)Zehra Küçük (Web)

Zehra Küçük

YORUMLAR