CRTHABER.COM | Crt Haber | Ceyhan Haber
HV
10 HAZİRAN Cumartesi 14:54

ÖMER ARSLAN, “BÖLÜŞÜRSEK TOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”

Güncel
Giriş Tarihi : 22-03-2023 20:28
ÖMER ARSLAN, “BÖLÜŞÜRSEK TOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”

ÖMER ARSLAN, “BÖLÜŞÜRSEK TOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”

•Arslan’dan ‘Oy İçin Yapıyor’ Diyenlere Ders Niteliğinde Cevap

Ceyhanlı hayırsever iş insanı Ömer Arslan, afet bölgesine yapılan yardımlarla ilgili açıklama yaptı. Milletimizin, seferberliğinin üstesinden gelemeyeceği hiç bir zorluğun olmadığını belirten Arslan, “Ağır can kayıplarının yaşandığı, sokakta ve soğukta yaşam mücadelesi veren afet bölgesindeki yurttaşlarımıza kim gücü kadar yardımda bulunduysa Allah ondan razı olsun, el ele gönül gönüle bu yaralar sarılacak” dedi.

Yüz yılın afeti olarak adlandırlan ve 11 ilimizi kapsayan depremin ilk gününden itibaren 40 bin kişilik lahmacun ve yanında içecek, bin kişilik 46 ton gıda ile erzak yardımı, ayrıca Maraş, Adıyaman, Osmaniye ve Hatay çevresinden Ceyhan’a gelen bir çok depremzedeye gıda ve erzak yardımıyla bir kez daha gönüllere taht kuran Ömer Arslan, “98 depreminde bu acıyı yaşamış, asrın felaketinde o acı dolu günleri tekrar iliklerimize kadar hisseden bir vatandaş olarak, Rabbimizin bize kazandırdığı gücü tüm yurttaşlarımız gibi seferber ettik. Yunus Emre’nin, ‘Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz’ sözünden hareketle, ben de dahil olmak üzere aziz milletimiz kendi derdini unutarak seferber oldu, Allah herkesten razı olsun, bu yardımlaşma ruhu ve inanç sürdükçe, bu ülke yıkılmaz” ifadesini kullandı.

Ceyhan’da yapılan yardımların ardından çıkan bazı dedikodulara üzüldüğünü söyleyen Ömer Arslan, “Ben uzun yıllardır gücüm yettiğince ailemle beraber yardımlar yapıyorum. Son zamanlarda basına yansıyan ve yaptığımız yardım haberleri üzerine hoş olmayan dedikodular üretilmiş. Cennet vatanım, güzel yurdum, yurttaşım ve hemşerilerim için tek bir faydası olmayan cenaplar ‘Oy toplamak için yardım yapıyor’ demiş! Şimdi gücümüz yettiğince afet bölgesine yardımlarımız gitti, onlardan oy mu alacağız? Can da, Mülkte Allah’ın, zorda olan bir kardeşimize faydamız dokunduysa ne mutlu bana. O fitne tohumları eken, yersiz algı ve dedikoduları üreten şam şeytanlarını hemşerilerimin vicdanına ve rabbime havale ediyorum” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR