CRTHABER.COM | Crt Haber | Ceyhan Haber
HV
09 HAZİRAN Cuma 23:46

Öğrenciler için Fitre ve Zekat toplamaya başladılar

Güncel
Giriş Tarihi : 12-04-2023 12:57   Güncelleme : 14-04-2023 10:32
Öğrenciler için Fitre ve Zekat toplamaya başladılar

Ceyhan Kültür ve Dayanışma Derneği İstanbul'da  okuyan Ünüversiteli  öğrenciler için Fitre ve Zekat toplamaya başladı.

Ceyhan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Bülent Pesok,istanbuldaki Ceyhanlılar olarak,
Öğrencilerimiz için Fitre ve Zekatlar Ceyder'e; dönemin son burs taksidini vereceklerini belirterek,"Hayırsever işinsanları Sayenizde 1800 Ögrencimize burs verdik. Burs yardımınında Zekat
yerine de geçebileceğini hatırlatır, Ceyhanlı gençlerin eğitimine yardımlarınızın devamını bekleriz.Ceyhan Kültür ve Dayanışma Derneği İş Bankası TR 6700 0640 0000 1107 4026 4197 NOT:Zekat amacıyla gönderenlerin Dekonta ZEKAT yazmalarını rica ediyoruz.Arkadaşlar, zor bir yıl geçiriyoruz.Farkındayız.  Pırıl pırıl gözleri ışıldayan ögrencilerimize burs vermek için birlik ve beraberlik içinde çabalıyoruz.Sürekli katkı sağlayan hemşerilerimize teşekkür ediyorum.
imkanı olan arkadaşlarımızın, miktara bakmaksızın katkılarına ihtiyacımızı var.Geniş bir Ceyhanlı gruba sahibiz biz istersek herşeyin üstesinden geliriz çünkü Ceyhanlı olmak ayrıcalıktır.Katkılarınız için şimdiden öğrencilerimiz adına tesekkür ediyoruz"dedi.

1800 öğrenciye burs verdik
 

Ceyhan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Bülent Pesok,Ceyhan'da maddi imkansızlık yüzünden eğitim hayatına devam edemeyen kimsenin kalmaması için istanbuldaki Ceyhanlılar olarak, var güçleriyle çalıştıklarını belirtti.

Yaptıkları işin gönüllülük esasına dayandığını dile getiren Başkan şöyle konuştu:
"Biz istanbulda ikamet eden,arkadaşlarımızla birlikte Ankarada okuyan Ceyhanlı öğrencilere yardım etmek amacıyla yola çıktık.Geleceğimizin teminatı  gençlerimize burs verelim dedik.Baktık ki bu iş oluyor devam edelim dedik. Yaklaşık 1800 öğrenciye ulaştık. Bizim amacımız, 'parasızlık nedeniyle okuyamadım, okuldan ayrıldım' diyen gencimiz kalmasın istiyoruz. Gücümüzün yettiğince biz bir yola çıktık çalışıyoruz. Daha duyarlı insanlar çıkar ve bizlere yardımcı olurda bizde bu amacımıza ulaşırız. Biz ahirette Allah'ın soracağı soruya bir cevabımız olsun diye elimizden geldiği kadar arkadaşlarımızla birlik ve beraberlik içinde çalışıyoruz."

AdminAdmin

YORUMLAR