CRTHABER.COM | Crt Haber | Ceyhan Haber
HV
27 EYLÜL Çarşamba 17:42

Mustafa Demir: AK Parti'den Milletvekili Seçildi

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlanması ardından vatandaşlar seçilen milletvekillerini merak ediyor. AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demir’in siyasi kariyeri ve daha fazlası araştırılmaya başladı. Bizde sizler için Mustafa Demir’e dair her şeyi derledik. İşte Mustafa Demir’e dair her şey…

KİMDİR
Giriş Tarihi : 19-05-2023 14:43
Mustafa Demir: AK Parti'den Milletvekili Seçildi

AK Partili Milletvekili Mustafa Demir kimdir?

Kahramanmaraş İmam - Hatip Lisesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık Ana Bilim Dalı Kent Çalışmaları ve Yönetimi yüksek lisans programını tamamladı. Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde doktora programına devam etmektedir.

2004-2018 yılları arasında 3 dönem Fatih Belediye Başkanlığı yaptı. Ayrıca dönemsel olarak Haliç Belediyeler Birliği Başkanlığını yürüttü. 2013-2016 yılları arasında Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

2001 yılında AK PARTİ İl Kurucu Üyesi, 2003 yılında AK PARTİ İstanbul İl Başkanlığında Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

Zehra Küçük (Web)Zehra Küçük (Web)

Zehra Küçük

YORUMLAR