CRTHABER.COM | Crt Haber | Ceyhan Haber
HV
10 HAZİRAN Cumartesi 00:20

Mustafa Cihan Paçacı: İYİ Parti'den Milletvekili Seçildi

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlanması ardından vatandaşlar seçilen milletvekillerini merak ediyor. İYİ Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Cihan Paçacı’nın siyasi kariyeri ve daha fazlası araştırılmaya başladı. Bizde sizler için Mustafa Cihan Paçacı’ya dair her şeyi derledik. İşte Mustafa Cihan Paçacı’ya dair her şey…

KİMDİR
Giriş Tarihi : 19-05-2023 17:15
Mustafa Cihan Paçacı: İYİ Parti'den Milletvekili Seçildi

Türkiye 14.05.2023 tarihinde sandık başında toplandı. Vatandaşların %49.5'i Recep Tayyip Erdoğan, %44.9 Kemal Kılıçdaroğlu'nu %5.2'si de Sinan Oğan'ı tercih etti.

İYİ Parti İstanbul'da 8 Milletvekili çıkarmayı başardı.

Milletvekili olmaya hak kazanan Mustafa Cihan Paçacı'nın biyografisi vatandaşlar tarafından merak edildi.

Peki Mustafa Cihan Paçacı kimdir? Mustafa Cihan Paçacı nereli? Mustafa Cihan Paçacı kaç yaşında?Mustafa Cihan Paçacı mesleği ne? Mustafa Cihan Paçacı milletvekili oldu mu? İşte merak edilenler...

Mustafa Cihan Paçacı, 25 Mart 1949'da Malatya'da doğdu. Babasının adı Asım, annesinin adı Zekiye'dir.

Ekonomist ve Bankacı; Ankara İktisadi ve Ticarî İlimler Akademisi'ni bitirdi.

Şekerbank'ta Genel Müdür Yardımcılığı, Etibank Bankacılık Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye Halk Bankası Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, TC Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Çeşitli ticari ve sanayi kuruluşlarında yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptı.

20. Dönem Elazığ, 21. Dönem Ankara Milletvekili.

İYİ Parti'ye katıldı. 16 Ağustos 2018 tarihinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından genel sekreter olarak görevlendirildi.

Zehra Küçük (Web)Zehra Küçük (Web)

Zehra Küçük

YORUMLAR