CRTHABER.COM | Crt Haber | Ceyhan Haber
HV
10 HAZİRAN Cumartesi 00:04

Mehmet Satuk Buğra Kavuncu: İYİ Parti'den Milletvekili Seçildi

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlanması ardından vatandaşlar seçilen milletvekillerini merak ediyor. İYİ Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Satuk Buğra Kavuncu’nun siyasi kariyeri ve daha fazlası araştırılmaya başladı. Bizde sizler için Mehmet Satuk Buğra Kavuncu’ya dair her şeyi derledik. İşte Mehmet Satuk Buğra Kavuncu’ya dair her şey…

KİMDİR
Giriş Tarihi : 22-05-2023 12:03
Mehmet Satuk Buğra Kavuncu: İYİ Parti'den Milletvekili Seçildi

Türkiye 14.05.2023 tarihinde sandık başında toplandı. Vatandaşların %49.5'i Recep Tayyip Erdoğan, %44.9 Kemal Kılıçdaroğlu'nu %5.2'si de Sinan Oğan'ı tercih etti.

İYİ Parti İstanbul'da 8 Milletvekili çıkarmayı başardı.

Milletvekili olmaya hak kazanan Mehmet Satuk Buğra Kavuncu'nun biyografisi vatandaşlar tarafından merak edildi.

Peki, Mehmet Satuk Buğra Kavuncu kimdir? Mehmet Satuk Buğra Kavuncu nereli? Mehmet Satuk Buğra Kavuncu kaç yaşında? Mehmet Satuk Buğra Kavuncu mesleği ne? Mehmet Satuk Buğra Kavuncu milletvekili oldu mu? İşte merak edilenler...

Tam ismi Saltuk Buğra Kavuncu olan siyasetçi, 1973 yılında Ankara'da dünyaya geldi. Babası Orhan Kavuncu, 20. dönem Adana milletvekilidir. Aslen Adana Ceyhanlı olan Kavuncu, ilkokul eğitimini Kanada'da bulunan Edmonton İlkokulu'nda okudu. Daha sonra Ankara Çizmeci İlkokulu'ndan mezun oldu.

2018 yılında İYİ Parti Genel Kurulu Üyeliği'ne seçilen Kavuncu, daha sonra İstanbul İl Başkanı ve Parti Sözcüsü olarak bulundu. 2022 tarihinde İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı görevinden ayrıldı ve 2023 tarihinde seçim kampanyasından sorumlu genel başkan olarak göreve getirildi.

Zehra Küçük (Web)Zehra Küçük (Web)

Zehra Küçük

YORUMLAR