CRTHABER.COM | Crt Haber | Ceyhan Haber
HV
10 HAZİRAN Cumartesi 00:50

Kore Gazisi Son Yolculuğuna Uğurlandı

Güncel
Giriş Tarihi : 19-03-2023 11:57
Kore Gazisi Son Yolculuğuna Uğurlandı

Çeçenistan Kanaat önderi ve Kore Gazisi Kazım Mert Ceyhan Dikilitaş Köyün'de
son yolculuğuna uğurlandı

Adana'nın Ceyhan ilçesinde yaşamını yitiren Kore gazisi Kazım Mert, Dikilitaş Köyünde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. 
Adana'nın Ceyhan ilçesinde yaşayan Kore Gazisi Kazım Mert, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 

Kazım Mert, Ceyhan Asri Mezarlıktan alınarak,Dikilitaş  Köyünde askeri cenaze töreni düzenlendi.
Mert’in Türk bayrağına sarılı naaşı, askerlerin omuzunda camiye getirildi.Törende Kaymakam Dr.Bayram Yılmaz ve protokol üyeleri, Kazım Mert'in yakınlarına başsağlığı dileklerini iletti.
Sakarya ilkokulu Öğretmeni ismail Mert,Gülay Mert ve Bünyamin Mert'in babası,Sanaat okulu öğretmeni Ayşe Mert'in  kayınbabası,Mine Sebile Mert Erdensoy,Fırat Kemal Mert ve Mansur Samet Mert'in dedesi,Emrah Erdensoy'un kayınbabasının babası Kazım Mert'in cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Dikilitaş Aile Kabristanlığı'nda toprağa verildi.
Cenaze törenine Mert'in ailesi ve yakınlarının yanı sıra; Ceyhan Kaymakamı,Dr.Bayram Yılmaz,Cumhuriyet Başsavcısı vekili Çağrı Sülüki,6.kolordu Adana Merkez Komutanlığı,
Ceyhan Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Satılmış çal,Askerlik Şubesi Başkan vekili Assubay Kıdemli Başçavuş Faruk Avcı, Güvenlik 306 Bot Komutanı Yüzbaşı Hakan Uslu ve Askeri erkân,Gaziler, CRT MEDYA Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Özer,Zübeyde Hanım Mahallesi Muhtarı Metin Dündar,
işinsanı ibrahim Okan,muhtarlar,siyasi parti temsilcileri,Ceyhanlılar ve Dikilitaş Sakinleri katıldılar.DSİ arkası Yüksekokul karşısında kurulan taziye çadırına Ceyhanlılar gelerek,Mert Ailesinin acısını paylaşıyorlar.
CRTMEDYA Olarak,Kore Gazisi Kazım Mert amcamıza Allah'tan Rahmet Kederli Ailesine ve Sevenlerine başsağlığı ve Sabırlar diliyoruz.Bu vesile ile hakkın Rahmetine kavuşan tüm geçmişlerimizi Saygıyla anıyoruz.

AdminAdmin

YORUMLAR