CRTHABER.COM | Crt Haber | Ceyhan Haber
HV
09 HAZİRAN Cuma 23:43

KIZILAY EKİBİ CEYHAN’A SEVGİYLE DÖNDÜ...

Güncel
Giriş Tarihi : 17-04-2023 11:22
KIZILAY EKİBİ CEYHAN’A SEVGİYLE DÖNDÜ...

KIZILAY EKİBİ CEYHAN’A SEVGİYLE DÖNDÜ...

Türkiye Kızılay Derneği Ceyhan Şubesi’nden bir ekip, Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremde Hatay’daki depremzedelere merhem olmak amacıyla gittikleri Hatay’dan sevgiyle Ceyhan’a döndüler.

 Türkiye Kızılay Derneği Ceyhan Şube Başkanı Adil Turnalı, 5 kişilik ekiple Hatay’a giderek asrın felaketinde mağdur olan depremzede vatandaşlara merhem olmaya çalıştıklarını belirterek, "Hatay’da bir hafta Boyunca depremzede vatandaşları tecrübeli ekibimizle her konuda yardımcı olmaya çalıştık.
Beraberimizde götürdüğumüz  gıda yardımının yanı sıra kızılay çadırında yemek hazırlayarak.Depremzedelere ikramda bulunduk. Hatay’daki depremzedelere çeşitli yardımlarda bulunduk"dedi.

HATAYDA NELER YAPILDI

08.02.2023 tarihinde Adana Yüreğir (kışla) Devlet Hastanesinde 50 gönüllü ile beraber gelen depremzedeleri yönlendirme işlemi için göreve başlanıldı burada başlanılan görevde morg,otopsi,yoğun bakım,ameliyathane,
doğumhane,kırmızı alan,triaj alan,çocuk acil,genel depremzedelerin hepsini hastaneye girişten çıkışına kadar bütün görevi gönüllü arkadaşlar ilgileniyordu.
15 gönüllü arkadaşlar Adana’da enkaz bölgelerinde çalışma yapan AFAD ekibi ve depremde etkilenen vatandaşlara yemek dağıtımı ve diğer ihtiyaçları karşılanıldı 
Hastanede 9 gün boyunca yatılı kalınıyordu günlük en fazla 1 saat uyku ile ayaktalardı
9. günün sonunda Ceyhan Kızılay ilçe uzman yöneticisi Beyhan CAN Ceyhan Genç Kızılay Başkanı Barış ÖZDEMİR ve Ankara’dan Malatya’ya görevlendirilmiş 2 kadın memuru ilçe uzman yöneticisi Beyhan CAN kendi imkanıyla kendi şahsi aracıyla Malatya’ya götürüp bıraktılar yolda yağmacılar önlerini kesmeye çalıştılar sağ sağlim kadın arkadaşları görev yerlerine bırakıp geri döndüler.
Ceyhan’da yağmacılığın arttığından dolayı 14 erkek gönüllü vardiyalı bir şekilde  bekçilerle beraber yağmacılığı engellemek adına  nöbet tuttular.
25.03.2023 tarihinde 1 erkek 4 kadın gönüllü arkadaşı Ceyhan’dan Hatay Antakya’ya görevlendirildi orada yıkılmaya müsait üniversitenin bahçesinde çadırda kaldılar orada yemek dağıtımı yemek yapma malzeme taşıma ve daha birçok zorlu görevi yapıyorlardı işin yoğunluğundan dolayı Ceyhan şubesinden 1 erkek 2 kadın gönüllü daha desteğe gönderdiler 2 hafta orada yatılı kaldılar verilen bütün görevleri laikiyle yerine getirdiler 2. Haftanın sonunda Ceyhan’a geri dönüş yapıldı 
29.03.2023 tarihinde Ceyhan şube başkanı Adil TURNALI Ceyhan ilçe uzman yöneticisi Beyhan CAN Ceyhan genç Kızılay başkanı Barış ÖZDEMİR ve Seyhan ilçe Başkanı Reşat KARACA ve Seyhan ilçe uzman yöneticisi Yunus Emre ŞIK ile birlikte iftar yemeğini Hatay Antakya’da depremden etkilenen vatandaşlarla birlikte açmak için yollara düştüler kendi elleriyle iftar yemeklerini dağıttılar günün sonunda önce bölgedeki gönüllüleri yerinde inceleyerek yapılan görevleri değerlendirip gönüllülerimizinde ihtiyaçlarını tespit edip ihtiyaçlarını karşıladılar.
Ceyhan şubesi kardeş şube kozan şubesine gönüllülerle beraber depo düzenleme istifleme kozan çadır kentleri gezip ihtiyaç listesi belirleme belirlenen ihtiyaçları giderilme.
Kozan şubesinden ve carrefoursa lojistikten alınan yardımları ilçe sağlık müdürlüğüyle beraber Hatay’a 19 araç ısıtıcı,bataniye,tulum,giyim,hijyen,bebek bakim setleri ve daha birçok yardımı Ceyhan şubesi ve ilçe sağlık müdürlüğü beraber Hatay’da dağıtm gerçekleştirildi.

AdminAdmin

YORUMLAR