CRTHABER.COM | Crt Haber | Ceyhan Haber
HV
21 EYLÜL Perşembe 19:11

Kırıkkale Road Race'de Son gün

Güncel
Giriş Tarihi : 11-06-2023 12:10
Kırıkkale Road Race'de Son gün

Kırıkkale Road Race'de Son gün

Uluslararası Bisiklet Birliği ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen 'Road Race Kırıkkale 2.2' bisiklet yarışının elit erkekler 142 kilometre ve genç erkekler 100 kilometre etapları tamamlandı. Yunan sporcu Nikiforos Arvanitou elit erkekler kategorisinde birinci olurken, genç erkekler etabını Konya Büyükşehir Belediye Spor Kulübünden Serdar Gedik kazandı. 

Bu gün yapılacak yarışlar öncesinde madalyalar verildi. Kırıkkale'de Uluslararası Bisiklet Birliği ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen "Road Race Kırıkkale 2.2" bisiklet yarışının, elit erkekler 142 kilometre ve genç erkekler 100 kilometre etapları sona erdi.Millet Bahçesi önünden başlayan ve aynı yerde tamamlanan yarışlarda, elit erkekler kategorisinde Yunan sporcu Nikiforos Arvanitou birinci, Konya Büyükşehir Belediye Spor Kulübünden Burak Abay ikinci, Spor Toto CYCLİNG TEAM sporcusu Ahmet Örken de üçüncü oldu. Genç erkekler etabını ise Konya Büyükşehir Belediye Spor Kulübünden Serdar Gedik birinci, Bulgar sporcu Radostin Zlatev ikinci, Taşkent Spor Kulübünden İbrahim Hamdi Şekerci üçüncü tamamlandı.
Sporcuların madalyaları Vali Yardımcısı Mehmet Soylu, kaymakamlar ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön tarafından verildi."Olimpik pedallar Anadolu'nun kalbinde" mottosuyla düzenlenen organizasyonda, yarın elit erkekler 164 kilometre ve genç erkekler 116 kilometre yol yarışları koşulacak, saat 10.30'da ise halk turu yarışı yapılacak.Genç erkekler etabı birincisi Serdar Gedik, gazetecilere yaptığı açıklamada, etabın çok zorlu geçtiğini belirterek, bitişin çok güzel olduğunu söyledi.Başarısını yarınki yarışta da korumaya çalışacağını belirten Gedik, hedefinin yine birincilik olduğunu ifade etti.

AdminAdmin

YORUMLAR