CRTHABER.COM | Crt Haber | Ceyhan Haber
HV
21 EYLÜL Perşembe 19:15

Kırıkkale artık uluslararası bisiklet yarışlarında bir marka şehir

Güncel
Giriş Tarihi : 12-06-2023 11:31
Kırıkkale artık uluslararası bisiklet yarışlarında bir marka şehir

Kırıkkale artık uluslararası bisiklet yarışlarında bir marka şehir 

CRT MEDYA nın adım adım takip ettiği,
Uluslararası Bisiklet Birliği ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen 'Road Race Kırıkkale 2.2 bisiklet yarışı sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

Yarışların İspanyol Hakemi Lopez Lledo José Eduardo Özellikle Kırıkkale pistlerini çok beğendiğini belirterek, yarışların Kırıkkale’de devam etmesi için olumlu puan verdi. Kırıkkale artık, Dünya bisiklet yarış listesinde yer alan bir Anadolu şehri oldu. 
Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön’ün girişimleri  ile Kırıkkale Valiliği himayelerinde gerçekleştirilen bisiklet yarışlarında Kırıkkale kamu kurumları büyük bir özveri göstererek çalıştılar. 3 gün süren yarışların öncesinde ve sırasında Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, büyük bir sahiplenme örneği gösterdi. Pazar günü yapılan halk bisiklet yürüyüşüne 700 kişi müracaat etti. 700 kişi arasında yapılan çekilişte 30 kişiye Kırıkkale’de üretilen Anadolu marka bisiklet hediye edildi. Onlarca kişiye ise bisiklet spor malzemesi dağıtımı yapıldı.

BÜYÜK ORGANİZASYON 

Artık Kırıkkale ile bütünleşen bisiklet yarışları için il dışından 25 gazeteci, Kırıkkale’ye geldi. TRT Spor yarışları canlı yayınladı. 8 ülkeden 8 takım kıyasıya mücadele etti. Dereceye giren sporcular ülkelerine gittiklerinde sosyal medya üzerinden Kırıkkale’ye ve yarışlara teşekkürlerini dile getirdiler. Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, kaymakamlar, belediye başkanları ve il müdürleri 9-10-11 Haziran tarihleri arasında yapılan UCI Bünyesindeki (Dünya Bisiklet Birliği) yakın ilgi gösterdiler. Karayolları ekipleri, sağlık ekipleri, görev başında hazır beklerken emniyet ve jandarma güçleri yol boyunda sıralanarak, yarışçıların güvenliğini sağladılar.    
Geçtiğimiz yıl yarışlarda gösterdiği başarıya bir yenisini daha ekledi.CRT MEDYA)

AdminAdmin

YORUMLAR