CRTHABER.COM | Crt Haber | Ceyhan Haber
HV
27 EYLÜL Çarşamba 17:06

İtalya'dan ve Romanya’dan Misafirler Ağırlandı

Mercimek Tevhide Atçı İlkokulu İtalya ve Romanyadan Erasmus+ Projesi kapsamında misafirleri ağırladılar

Anasayfa
Giriş Tarihi : 23-11-2022 20:09   Güncelleme : 23-11-2022 20:09
İtalya'dan ve Romanya’dan Misafirler Ağırlandı

Mercimek Tevhide Atçı İlkokulu İtalya ve Romanyadan Erasmus+ Projesi kapsamında misafirleri ağırladılar.

Mercimek Tevhide Atçı İlkokulu “Future United Teachers Unearth Real Entrepreneurs” adlı projeyle İtalya ve Romanya’dan 5 öğretmen ve 9 öğrenciyi okullarında ağırlamaktalar. 20-25 Kasım arası sürecek olan projenin açılışı 21 Kasım Pazartesi mükemmel bir açılış seremonisiyle gerçekleşti.
Okul Proje Koordinatörü Ebru BUZ, proje hakkında şu sözleri söyledi:
Projemiz Geleceğin Girişimcilerini Ortaya çıkarmak üzerine yazıldı. Girişimcilik dediğimiz şey sadece iş kurmak değildir. Bir imparatorluk inşa etmek, ekosistemin tüm paydaşlarıyla etkileşim kurmak, ilişkileri sürdürmek ve daha pek çok şeyle ilgilidir. Ayrıca girişimcilik hayali, öğrencilerin üniversiteyi bitirmesini beklemek zorunda olan bir şey değildir. İnsanların profesyonel hale gelmesi yıllar süren öğrenme, uygulama ve hata yapma gerektirir ve aynı şey girişimcilik için de geçerlidir çünkü hiç kimse öylece uyanıp mükemmel bir girişimci olamayacaktır. Kullanılacak doğru stratejiyi bulmadan önce başarısızlıklar, zorluklar ve dersler vardır. Girişimcilik eğitimi, öğrencilerin daha esnek, yenilikçi, işbirlikçi ve bağımsız olmaları için büyümelerine yardımcı olur. Bu yüzden bu eğitimin erken yaşlarda başlaması gerektiğini düşünüp, çalışmalarımızı İlkokul seviyesine göre düzenledik.
Türkiye hareketliliğine hazırlanmamızda yardımı geçen : Sakarya İlkokulu Müdürü Mustafa Diri, Halk Eğitim Kurs Öğretmeni Fatoş Kaman, İlçe Gençlik Müdürü Abbas Güçlü, Adana Büyük Şehir Belediyesi Bando Takımı, Sakarya İlkokulu Halk Oyunları Ekibine gönülden teşekkür ediyoruz. Aynı zamanda Mercimek Tevhide Atçı İlkokulu ailesinin üyeleri olan velilerimiz, çalışanlarımız ve öğretmenlerimiz; Başak Kırcelli Çamur, Gözde Fındık, Mehtap Akay, Talip Gökşen, Feyza Çor, Hatice Karakuş, Levent Kılıççeker, Ebru Kılıççeker, Mustafa Torşahin, Süreyya Savaş, Ebru Çot, Z. Hande Akıl' a emek ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

AdminAdmin

YORUMLAR