CRTHABER.COM | Crt Haber | Ceyhan Haber
HV
10 HAZİRAN Cumartesi 14:36

İSTANBUL GAZETECİLER FEDERASYONU KURULDU

İstanbul Gazeteciler Federasyonu (İGAFED) kuruldu

Anasayfa
Giriş Tarihi : 09-11-2022 18:30   Güncelleme : 09-11-2022 18:30
İSTANBUL GAZETECİLER FEDERASYONU KURULDU

İstanbul Gazeteciler Federasyonu (İGAFED) kuruldu.

İstanbul Gazeteciler Federasyonunun Kurucu Başkanlığını Uluslararası Dijital Medya Derneği Başkanı ve 34 TV. Yönetim Kurulu Başkanı, Adil Koçalan,
Başkan Yardımcılığını Yavuz Yılmaz yapacak.
Başkan Adil Koçalan, Medyada'da önemli bir değişim sürecinin yaşandığını belirterek,"Haberciliğin temel ilkelerinin yanına hızın da eklendiğini Türkiye'de habercilik tıpkı yaşam gibi online hale gelmişti.
Bizler de gazeteciler olarak, bu duruma kayıtsız kalamazdık.Olağandışı bir şekilde büyümeye başlayan mecranın amacı dışına taşmaması gerekiyordu. Meslektaşlarımızla,birlikten kuvvet doğar düsturuyla süreci bir çatı kuruluşa taşımanın zamanına eriştiğimize karar verdik.
İstanbul Gazeteciler Federasyonu (İGAFED) kuruluşunu gerçekleştirdik. Kuruluş aşamasında emeği geçen dernek Başkanlarımıza ve yönetim kurulu arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.
Henüz ilk gününde Ankara'dan Avrasya Medya ve İletişim Konfederasyonu (AVKON) Genel Başkanı Sayın Şakir Gürel'in teşrifleri ile kuruluş pastasını kestik, projeleri konuşmaya başladık bile.
Federasyonumuzun, meslektaşlarımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum"dedi.

Avrasya Medya ve İletişim Konfederasyonu (AVKON) Genel Başkanı Şakir Gürel'de,
"Mesleğimizin geleceğine yön verecek, internet gazetecilerinin çalışma hayatı içinde yerini sağlamlaştırmak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Çalışan meslektaşlarımız, tıpkı yazılı, görsel ve işitsel medyalarda olduğu gibi aynı özlük haklarına internet gazetecisi olarak da sahip olmaları için çalışacağız.Bu şekilde merdiven altı olarak tabir edilen internet sitelerinin yerini kurumsal internet medyaları alacak, ülke vizyonuna katma değer sağlayacaktır.Federasyonumuzun, Türkiye'nin en üst çatı basın meslek kuruluşu olan Amacımız yazılı veya görsel basını yok etmek değil, yol arkadaşı olarak gazetecilik mesleğine hızlı bir şekilde katkı sağlamaktır.AVKON
İstanbul Gazeteciler Federasyonu ile gücüne güç katmıştır.Meslektaşlarımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum"şekilde konuştu.

AdminAdmin

YORUMLAR