CRTHABER.COM | Crt Haber | Ceyhan Haber
HV
21 EYLÜL Perşembe 17:47

İsa Mesih Şahin: CHP'den Milletvekili Seçildi

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlanması ardından vatandaşlar seçilen milletvekillerini merak ediyor. CHP İstanbul Milletvekili İsa Mesih Şahin’in siyasi kariyeri ve daha fazlası araştırılmaya başladı. Bizde sizler için İsa Mesih Şahin’e dair her şeyi derledik. İşte İsa Mesih Şahin’e dair her şey…

KİMDİR
Giriş Tarihi : 22-05-2023 15:09
İsa Mesih Şahin: CHP'den Milletvekili Seçildi

İsa Mesih Şahin kimdir?

İsa Mesih Şahin 1982 yılında Osmaniye'de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Osmaniye'de tamamladıktan sonra, 2006 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

Siyaset kariyerine 2003 yılında AK Parti Kadıköy Gençlik Kolları Teşkilatında başladı.

Kadıköy’de çeşitli görevlerde siyaset yapan Şahin, genç yaşta 2014-2018 yılları arasında AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı görevini üstlendi.

Öğrencilik yıllarında lisanslı futbolcu olan Şahin, 2013-2015 yılları arasında Kadıköy-Kozyatağı İdman Yurdu Spor Kulübü’nün başkanlığını yaptı. Bir yıl süreyle Kızılay Kadıköy Şubesi Genel Sekreterliği görevini üstlendi.

İsa Mesih Şahin hangi partili?

Gelecek Partisi’nin 152 kişilik Kurucular Kurulu arasında yer aldı. 8 Ocak 2020 tarihinde atandığı İstanbul Kurucu İl Başkanlığı görevine devam etmektedir.

Aynı zamanda kendi hukuk bürosunda serbest avukatlık yapmaktadır. 

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Zehra Küçük (Web)Zehra Küçük (Web)

Zehra Küçük

YORUMLAR