CRTHABER.COM | Crt Haber | Ceyhan Haber
HV
21 EYLÜL Perşembe 18:32

İlhan Kesici: CHP'den Milletvekili Seçildi

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlanması ardından vatandaşlar seçilen milletvekillerini merak ediyor. CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici’nin siyasi kariyeri ve daha fazlası araştırılmaya başladı. Bizde sizler için İlhan Kesici’ye dair her şeyi derledik. İşte İlhan Kesici’ye dair her şey…

KİMDİR
Giriş Tarihi : 23-05-2023 11:06
İlhan Kesici: CHP'den Milletvekili Seçildi

Milletvekili İlhan Kesici kimdir?

Endüstri Yüksek Mühendisi; Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi.

Yüksek lisans eğitimini de aynı fakültede tamamladı.

İngiltere Bradford Üniversitesi'nde "Ekonomik Kalkınma ve Altyapı Projeleri", Londra Kraliyet Kamu Yönetimi Enstitüsü'nde "Kamu Yüksek Yöneticiliği" eğitimlerini aldı.

Devlet Demir Yolları'nda Proje Başmühendisi ve Daire Başkan Yardımcısı, Başbakanlık Devlet Plânlama Teşkilatı'nda Uzman, Kamu Yatırımları Daire Başkanı, Koordinasyon Genel Müdürü, Avrupa Birliği nezdinde Türkiye Daimi Temsilci Yardımcısı ve Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarı olarak görevlerini yerine getirdi.

Siyasi kariyerine başlayan İlhan Kesici 20. Dönem Bursa Milletvekili. 20. Dönem'de NATO Parlamenter Asamblesi ve Türkiye Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Üyeliğinde bulundu. 23. Dönem'de NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi oldu.

24 Haziran 2018 genel seçimlerinde CHP İstanbul 1.bölge milletvekili adayıdır.

İlhan Kesici evlidir.

Zehra Küçük (Web)Zehra Küçük (Web)

Zehra Küçük

YORUMLAR