CRTHABER.COM | Crt Haber | Ceyhan Haber
HV
10 HAZİRAN Cumartesi 14:50

Gökhan Günaydın Kimdir? Biyografi ve Siyasi Geçmişi

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlanması ardından vatandaşlar seçilen milletvekillerini merak ediyor. CHP İstanbul Milletvekili Gökhan Günaydın’ın siyasi kariyeri ve daha fazlası araştırılmaya başladı. Bizde sizler için Gökhan Günaydın’a dair her şeyi derledik. İşte Gökhan Günaydın’a dair her şey…

KİMDİR
Giriş Tarihi : 18-05-2023 11:15
Gökhan Günaydın Kimdir? Biyografi ve Siyasi Geçmişi

Gökhan Günaydın kimdir?

Gökhan Günaydın 21 Mayıs 1964'te Amasya'da dünyaya gelmiştir. 

Birçok alanda kendisini geliştiren isim Hukukçu, İktisatçı, Ziraat Mühendisi ve Öğretim Üyesi Doç. Dr. İstanbul Üniversitesi Hukuk, Anadolu Üniversitesi İktisat ve Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesini bitirdi.

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde kamu yönetimi yüksek lisansı, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde siyaset bilimi doktorasını başarıyla tamamladı.

Cambridge Sawstonhall İngilizce Dil Programı, Berlin Eyaleti İçişleri Senatörlüğü Yerel Yönetimler, Ankara Üniversitesi ATAUM AB Ortak Tarım Politikası ile AB Jean Monnet Hukuk Uzmanlığı sertifikalarını aldı.

İzzet Baysal Üniversitesi İİBF İktisat Politikaları Anabilim Dalında yardımcı doçent olarak görevini tamamladı.

2010 yılında makroekonomi doçenti oldu ve Ankara Üniversitesi’ne geçti. TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanlığı ve KESK Tarım Orkam-Sen Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlendi.

24. dönem Ankara Milletvekili olarak TBMM’de görev yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi’nde uzun yıllar Parti Meclisi Üyeliği, Genel Sekreter Yardımcılığı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Siyasi kimliğinin yanında Avukatlığa da devam etmektedir.

Gökhan Günaydın Evli ve bir çocuğu vardır.

Zehra Küçük (Web)Zehra Küçük (Web)

Zehra Küçük

YORUMLAR