CRTHABER.COM | Crt Haber | Ceyhan Haber
HV
10 HAZİRAN Cumartesi 13:52

Fatih Tezcan Neden Cezaevine Girdi?

1,5 yıl hapis cezası alındığı bilinen Fatih Tezcan'ın neden cezaevine girdiği merak ediliyor. İşte detaylar ve daha fazlası...

KİMDİR
Giriş Tarihi : 21-03-2023 13:02
Fatih Tezcan Neden Cezaevine Girdi?

Fatih Tezcan Kimdir?

Fatih Tezcan, 1976 yılında İstanbul Bakırköy'de dünyaya gelmiştir. Tezcan, ilk ve ortaokul eğitiminden sonra Behçet Kemal Çağlar Lisesi'nden 1993 yılında mezun olmuştur.

Fatih Tezcan, askerlik görevini 1996-1997 yıllarında Isparta, Çanakkale ve Siirt'te yapmıştır. 1999 yılında ise, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünü kazanmıştır, fakat okulun 2.senesinde bazı nedenlerden dolayı okulu bırakmak durumunda kalmıştır.

Fatih Tezcan, 1999 yılında Türkiye'nin ilk Online İslamî Platformları'ndan birinde yöneticilik yapmıştır. 2007'de Ortaköy'deki Boğaziçi İlim Erdem Eğitim ve Yardımlaşma Derneği'nin kurucu başkanlığını yapan Fatih Tezcan'ın yazıları internet siteleri, dergiler ve gazetelerde yayınlanmaya başlamıştır.

Fatih Tezcan Neden Cezaevinde?

Fatih Tezcan, Atatürk’e yönelik “İngiliz’e hilafeti satan Yahudi” paylaşımı nedeniyle “Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret” suçundan 1,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Zehra Küçük (Web)Zehra Küçük (Web)

Zehra Küçük

YORUMLAR