CRTHABER.COM | Crt Haber | Ceyhan Haber
HV
10 HAZİRAN Cumartesi 14:56

CEYHANIN PARLAYAN YILDIZI ZAHİT ÇETİN İLKOKULU

Ceyhanlı işinsanı Zahit Çetin tarafından yapılan Zahit Çetin ilkokulu kısa zamanda Ceyhan'ın parlayan yıldızı oldu

Anasayfa
Giriş Tarihi : 27-10-2022 10:45   Güncelleme : 27-10-2022 10:45
CEYHANIN PARLAYAN YILDIZI ZAHİT ÇETİN İLKOKULU

Ceyhanlı işinsanı Zahit Çetin tarafından yapılan Zahit Çetin ilkokulu kısa zamanda Ceyhan'ın parlayan yıldızı oldu.
Başarılı okul Müdürü Erşat Yıldızhan’ın göreve gelmesi ile okul büyük bir değişim yaşamaya başladı.
Toplam 805 öğrencisi olan ve Ana Sınıfı da bulunan Zahit Çetin ilkokulu nda28 öğretmen,iki de müdür yardımcısı var.
Müdür Erşat Yıldızhan'ın göreve gelmesi ile eğitimde yükselişe geçtiği gibi,kısa zamanda Ana Sınıfı,Kantin,Öğretmenler Odası,Özel alt Sınıf,Müzik Sınıfı ve Akıllı Zeka Oyunları Sınıfı'nı hizmete sundu.
Kamere sistemlerini devreye sokup,okulu güvence altına aldı.Müdür Yardımcıları Nuri Davarcı ve Faika Taymış ile uyum içinde çalışarak,tüm dikkatleri okula çevirdi.
Okul Aile Birliği ve öğrenci velileri,mahallelerine bu güzel okulu kazandıran işinsanı hayırsever Zahit Çetin ve Ailesine teşekkür ettiklerini belirerek,"ilçe Milli Eğitim Müdürü Şahin Bozkurt'a da teşekkür ediyoruz.Bizim okulumuza genç dinamik ve çalışkan donanımlı müdürü verdiği için"dediler.

OKULUN VİZYONU

Ceyhan'ımızda çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracak eğitim ve öğretim etkinliğinin bir parçası olarak hizmetin yürütüldüğü çevrede, eğitim, bilim ve kültür merkezi olmak Bu amaçla, düşünsel, duygusal, sosyal ve bilişsel açıdan gelişmiş, gelişime ve değişime açık, ulusal ve evrensel değerleri yaşayan ve yaşatan, bilgi üreten ve yaratıcı biçimde kullanan, nesnel, tarafsız ve hoşgörü sahibi bireyler yetiştirmektir. Bu ilkeler doğrultusunda vizyonumuz; Ceyhan öncü ve örnek bir eğitim -öğretim kurumu olmaktır.

MISYONU

Türk Milli Eğitim sisteminin genel amaç ve ilkeleri doğrultusunda, öğrenme için her türlü fırsatın desteklendiği, öğrencilerin bilişsel, bedensel, sosyal ve kültürel gelişimlerinin sağlandığı, bilgi üreten ve yaratıcı biçimde kullanan, araştırma yapan, nitelikli öğrenciler yetiştiren ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir eğitim-öğretim kurumuyuz. Kurumumuzun amacı Atatürk ilkene sahip çıkan, Cumhuriyet değerlerini koruyan, bilimin ışığında ilerleyen, bağımsız düşünebilme özelliğine sahip, kültürlü, erdemli, yaratıcı, topluma yararlı, kültürünü ve dilini koruyacak ve yaşatacak bireyler yetiştirmektir. Okulumuz için belirlenmiş olan eğitim-öğretim programını, çevre faktörlerini de dikkate alarak öğrencilerin kabiliyet ve ihtiyaçlarına uygun eğitim-öğretim hizmetini sunmak, öğrencilerin, sosyal, sportif, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak yeteneklerini geliştirmelerine ortam hazırlamak ve okulda öğrenmenin kalitesini arttırmak temel ülkümüzdür.

BAŞARILAR

Okulumuz çevreye duyarlı okul olarak 2021 yılında kısa bir zaman önce kurulmasına rağmen yapmış olduğu başarılı çalışmalarla taktir kazanmıştır. Toplam kalite Yönetimi çalışmaları ile başarılı olan Okulumuz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Öğrenci velileri tarafından Vizyonu ile Ceyhan'ın yıldızı olma yolunda taktir toplamıştır.
Zahit Çetin ilkokulu Müdürü Erşat Yıldızhan ise,Ülkemizin geleceği emin ellere , çağın ilerisine hep birlikte,
Ülkesinin göz bebeği, kalitesinden ödün vermeyen,ilkelerinden sapmayan,rekabet eden değil, rekabet oluşturan, öğrencilerine günlük eğitim veren değil , ömürlük eğitim veren, yaşantının her alanında bu bilgileri kullandırabilen bir okul olmak için çalışıyoruz.Bana bu kutsal görevi teslim edenlere layık olmak için çalışmalarımızı yılmadan sürdüreceğiz"dedi.
Bize CRT MEDYA Olarak,Zahit Çetin ilkokulu hizmete girdiği gün ziyaret ettiğimiz gibi,dünde ziyaret edip,büyük bir değişimin olduğunu gördük.Bu güzel okulu geleceğimizin teminatı öğrencilerimize armağan eden başta hayırsever işinsanı Zahit Çetin olmak üzere Donanımlı Eğitimci Yazar Okul Müdürü Erşat Yıldızhan'ı tebrik ediyoruz…

AdminAdmin

YORUMLAR