CRTHABER.COM | Crt Haber | Ceyhan Haber
HV
10 HAZİRAN Cumartesi 00:31

Behiye Eker Kimdir? Biyografi ve Siyasi Geçmişi

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlanması ardından vatandaşlar seçilen milletvekillerini merak ediyor. AK Parti İstanbul Milletvekili Behiye Eker’in siyasi kariyeri ve daha fazlası araştırılmaya başladı. Bizde sizler için Behiye Eker’e dair her şeyi derledik. İşte Behiye Eker’e dair her şey…

KİMDİR
Giriş Tarihi : 17-05-2023 15:34
Behiye Eker Kimdir? Biyografi ve Siyasi Geçmişi

Behiye Eker kimdir?

Türkiye 14.05.2023 tarihinde sandık başında toplandı. Vatandaşların %49,5’i Recep Tayyip Erdoğan, %44.9 Kemal Kılıçdaroğlu'nu %5.2'si de Sinan Oğan'ı tercih etti.

Behiye Eker nereli?

AK Parti İstanbul'da 40 Milletvekili çıkarmayı başardı.

Behiye Eker kaç yaşında?

Milletvekili olmaya hak kazanan Behiye Eker'in biyografisi vatandaşlar tarafından merak edildi.

Behiye Eker mesleği ne?

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonuçlandı. Buna göre vatandaşlar ikinci kez sandığa giderken milletvekilleri belli oldu. AK Parti İstanbul Milletvekili Behiye Eker'in biyografisi araştırılmaya başladı. Peki, Behiye Eker kimdir? Behiye Eker nereli? Behiye Eker kaç yaşında? Behiye Eker mesleği ne? Behiye Eker milletvekili oldu mu? İşte merak edilenler...

Behiye Eker milletvekili oldu mu?

29 Ekim 1979 Yılında Mersin’in Tarsus ilçesinde dünyaya gelen Behiye EKER, İlk, orta ve lise öğrenimini Tarsus’ta tamamladıktan sonra, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden İyi derece ile mezun olmuştur.

İyi derecede İngilizce bilen EKER, halen MİYSAD Yürütme Kurulu Üyeliği ve Halen TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu Üyeliği görevlerini ifa etmektedir.

Zehra Küçük (Web)Zehra Küçük (Web)

Zehra Küçük

YORUMLAR