CRTHABER.COM | Crt Haber | Ceyhan Haber
HV
27 EYLÜL Çarşamba 18:19

BAŞKAN ŞAKİR GÜREL,"YEREL BASINA SESLENDİ BİRLİKTEN GÜÇ DOĞAR"

Başkan Gürel, sosyal medya Dezenformasyon yasası hakkında güç birliği yapın birleşin dedi

Anasayfa
Giriş Tarihi : 26-10-2022 13:39   Güncelleme : 26-10-2022 13:39
BAŞKAN ŞAKİR GÜREL,

Başkan Gürel, sosyal medya Dezenformasyon yasası hakkında güç birliği yapın birleşin dedi.

Kısa adı “Avkon” olan Avrasya Medya ve İletişim Konfederasyonu genel başkanı Şakir Gürel; sosyal medya Dezenformasyon yasası hakkında Mudanya Üniversitesinde konuştu; “Medya meslek kuruluşları bir platformda birleşmelidir.” dedi.

Dezenformasyon Yasasının TBMM’de kabul edilerek yasalaşmasına verilen tepkileri değerlendiren Avrasya Medya ve İletişim Konfederasyonu Genel Başkanı Şakir Gürel; “Medya meslek kuruluşlarının bir platform çatısı altında bir araya gelmeden, asgari müştereklerde birleşmeden medya ve ifade özgürlüğü adına yapacakları girişimlerde başarılı olma şansları yoktur” dedi.
Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Belgesel Film Gösterimi ve Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği’nin 30. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Mudanya Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Medya Konferansı açılışında konuşan Tüm İletişim ve Medya Federasyonu (TİMEF), Avrasya Medya ve İletişim Konfederasyonu (AVKON) Genel Başkanı Şakir Gürel; “Her iktidar gücü sever, muktedir olmak ister. Bu dün böyleydi, bugün böyle, yarın da böyle olacak. Biz medya meslek kuruluşları olarak, her birimiz taleplerimizi ayrı ayrı ve farklı dile getirir, yatay yapılanma ile bir araya gelerek asgari müştereklerde ortaklaşmaz ve birleşmezsek, onlarca yıldır hareket ettiğimiz aynı mantıkla harekete devam edersek, farklı sonuçlar elde etmemiz, farklı sonuçlar beklememiz beyhudedir” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR