CRTHABER.COM | Crt Haber | Ceyhan Haber
HV
10 HAZİRAN Cumartesi 00:30

Ahmet Ersagun: CHP'den Milletvekili Seçildi

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlanması ardından vatandaşlar seçilen milletvekillerini merak ediyor. CHP İstanbul Milletvekili Ahmet Ersagun’un siyasi kariyeri ve daha fazlası araştırılmaya başladı. Bizde sizler için Ahmet Ersagun’a dair her şeyi derledik. İşte Ahmet Ersagun’a dair her şey…

KİMDİR
Giriş Tarihi : 18-05-2023 13:32
Ahmet Ersagun: CHP'den Milletvekili Seçildi

Ahmet Ersagun Yücel kimdir?

Ahmet Ersagun yücel 18.07.1972 yılında Osmaniye'de doğdu.

Yıldız Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Serigrafi bölümünde lisans eğitimi tamamladı. Daha sonra Newyork Üniversitesi'nde reklam ve pazarlama üzerine eğitim, CaliforniyaNewport Üniversitesi'nde işletme ve pazarlama üzerine master eğitimi yaptı.

Yurtdışı ve yurtiçi firmalarda yöneticilik yapan Ahmet Ersagun Yücel, RifleJeans ve CalvienKlein tekstil firmasında Yönetici olarak, Havacılık sektöründe TAV HAVALİMANI HOLDİNG A.Ş.'DE GENEL SEKRETER, Yönetim Kurulu Üyelikleri, İcra Kurulu Üyelikleri olarak görevlerinde bulunmuştur. Birçok firmada daha başkanlıklar yaptıktan sonra siyasete atıldı.

2017 yılında İYİ PARTİ Kurucu Üyesi, GENEL İSTİŞARE KURULU ÜYELİĞİ ve GENEL BAŞKAN YARDIMCISI STK'dan sorumlu olarak görev almıştır.

2019 Yılından itibaren İZDOĞA A.Ş. Genel Müdürü olarak görevini sürdürdü.

Ahmet Ersagun yücel Evli ve üç çocuk babasıdır.

İleri düzeyde İngilizce biliyor.

Zehra Küçük (Web)Zehra Küçük (Web)

Zehra Küçük

YORUMLAR